„Улици“ скинале кабел, пола Кисела Вода без струја

Населбите 11 Октомври, Кисела Вода, Рампа , Припор и Сопиште половина час се без струја. Од ЕВН велат дека се работи за два последователни дефекта и се работи на нивно отстранување.

„Во Припор и Сопиште имало испад на далновод, веќе е поправен дефектот, а во Кисела Вода, Рампа, 11 Октомври има скинат проводник. Наши екипи се веќе на терен, се прави замена и наскоро корисниците ќе добијат струја“, вели Атанас Ковачевски, портпарол на ЕВН за „А1он“.

Неофицијално кабелот го скинале екипи на јавното претпријатие „Улици и патишта“ кои изведувале градежни работи во Кисела Вода.

Маја Илиевска Пачемска

Би можело да ве интересира

СДСМ: Цената на струјата остана иста, со евтина тарифа граѓаните заштедуваат до 11 милиони евра

Ана Ололовска

Без струја утре делови од неколку скопски општини

Ана Ололовска

Се бара помош за опожарените станови во Кисела Вода

Мери Јордановска

Цената на струјата за домаќинствата останува иста

Ана Ололовска

Утре без струја дел од селата во општина Сарај

Ана Ололовска

Се разгледуваат уште две алтернативни локации за преселба на центарот за зависници во Кисела Вода

Ана Ололовска