Украдени солзавци и шок бомби од магацин на полицијата во Охрид

Од:

Од помошен магацин во СВР Охрид биле украдени солзавци, шок бомби и други предмети кои биле предвидени за расходување.

dobivaj vesti na viber

Од полицијата информираа дека тешката кражба се случила вчера околу 12.30 часот во магацинот кој се наоѓа во Стара касарна.

Известен е јавен обвинител и Одделот за вантрешна контрола и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Еден од најпознатите турски кошаркари ужива во родниот Охрид

А1он

Бектеши: Сите трговци во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници, а работниците ќе добијат 100% поголема дневница

А1он

Вучиќ од манастирот Свети Наум во Охрид: Местото каде е создадена кирилицата

Посебен режим на сообраќај на подрачјето на Охрид

А1он

Охриѓанката која повика да се запалат Евреите ќе одговара кривично за ширење расизам и ксенофобија

Кристијан Ландов

Кривична пријава против секретарот на Охридската болница, лажирал дека има положено правосуден испит и си пресметувал повисока плата

А1он