Укината забрана за камиони на превојот Буково

Од:

На планинскиот превој Буково, на патниот правец Ресен-Охрид се укинува забраната за сообраќајот која беше воведена за тешки товарни возила.

Забраната е укината утрово во 9 и 45 часот.

Би можело да ве интересира

Кејт Мери Бирнс ќе биде нова амбасадорка на САД во Македонија

Наум Локоски

Жител на Сопот почина во пожар

Емир Латифовиќ

Ограбени две цркви во Маврово

Емир Латифовиќ

Неуспешен грабеж на пошта во струшко Велешта

Емир Латифовиќ

Честитка до Евангелско-методистичката црква по повод Божик

Емир Латифовиќ

Демократски сојуз со божикна честитка

Емир Латифовиќ