Удар од гром предизвикал пожар во Прилеп, целосно изгорени четири куќи

Од:

Минатата ноќ 15 минути по полноќ, гром удрил во куќа во Прилеп и предизвикал пожар кој зафатил и целосно изгорел уште четири куќи.
– Пожарот се случил на ул. Козара 4 во Прилеп.

Од ударот на гром се запалила една куќа и пожарот се проширил на уште три кои биле лепенки. На терен интервенирале екипи на противпожарната бригада, при што пожарот бил изгаснат, но не е познато дали има повредени или жртви – рече за „А1он“, директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов.

Се очекуваат повеќе информации во текот на денот.

Би можело да ве интересира

Куче и мачка се осомничени дека предизвикале два пожари во Јапонија минатата година

Горан Наумовски

Во старата новосадска дискотека се пронајдени две јагленосани тела

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пожар во Петроварадин, изгоре поранешната дискотека, се стравува дека има и мртви

Горан Наумовски

Голем пожар во Сплит, гори магацин за автомобилски гуми

Скопјанец предизвикал пожар во домот „Ранка Милановиќ“

Запален објектот „Ранка Милановиќ”: Спасен човек, повреден пожарникар

Ана Ололовска