Убиство во Вруток, пронајдено тело на жена со убодни рани

Од:

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар изврши увид на лице место во семејна куќа во селото Вруток, каде вчера беше пронајдено безживотно тело на жена со повеќе убодни рани од нож информираат од Основното јавно обвинителство.

dobivaj vesti na viber

Станува збор за жена по потекло од Република Албанија, родена 1967 година, која била мажена и живеела во Вруток. Според првичните сознанија, смртта на жената настапила околу 24-48 часа пред нејзиното пронаоѓање.

Јавниот обвинител издаде повеќе наредби за прибирање и вештачење на трагите пронајдени на лице место, како и за обдукција на починатата. Смртта е насилна и се трага по сторителот.​​

Би можело да ве интересира

Во Вашингтон убиен тинејџер, двајца повредени во престрелка

Двајца битолски гинеколози обвинети за смртта на новороденче, задоцниле со породувањето

Притвор за наставник од Струмица осомничен за полов напад на дете

Инцидент во ресторан во Аеродром: Го претепале, го влечеле по под, го удирале со ногарка

Катерина Павлова-Николовска

Обезбедени се снимките од надзорните камери, телото на убиениот Идризи е дадено на обдукција

Во Косово приведен македонски државјанин баран за убиство