Уапсени шестмина – кај дел најдена марихуана, кај дел прашкаста материја

Од:

Од попладнето, па до 3 часот вечерта, уапсени биле шестмина скопјани, на различни локации, затоа што им била најдена марихуана или прашкаста материја, стои во полицискиот билтен.

Па така, во 03.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул.„АВНОЈ“ го уапсиле 21-годишниот М.Н., откако кај него била најдена прашкаста материја.

„По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Претходно, околу 2 часот утринава полициските службеници од СВР Скопје на ул.„Коста Новаковиќ“ уапсиле 20-годишна девојка откако кај неа нашле марихуана.

Марихуана била пронајдена и кај 29-годишен скопјанец.

Прашкаста материја и марихуана, пак, биле пронајдени кај 41-годишно лице од Скопје, на улицата „Анкарска“, а на булеварот „Кочо Рацин“, 37-годишниот Б.Ј. бил уапсен откако кај него била пронајдена прашкаста материја.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тројца уапсени во Визбегово, правеле масло од канабис во мини-лабораторија

А1он

Активистот Достовски доби условна казна: Ќе го повторам делото, оваа пресуда значи дека ќе одам во затвор

Кристијан Ландов

(ВИДЕО): Со тупаници и клоци полицајци тепаат момче од ромска националност во Битола

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Спасовски: Продолжуваме со подобрување на условите за работа на полицијата, се грижиме за животната средина

Ана Ололовска

Владата размислува дали да ја зголеми казната за неносење маска

Ана Ололовска

Спасовски за сообраќајните казни за премиерот и министри: Не може да има неказнивост за никого

Ана Ололовска