Уапсен разбојник од Стојаково кој ограбил казино во Гевгелија

Од:

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека денеска во периодот од 10.30 до 12 часот е извршен претрес во куќата и помошните простории на И.А. во село Стојаково, по претходно издадена наредба од Основен суд Гевгелија.

– При претресот пронајдени се пари кои потекнуваат од кривично дело „разбојништво“ во казино од 28.01.2021, како и други предмети поврзани со кривичното дело. При претресот се пронајдени и растенија канабис. И.А. е лишен од слобода и задржан во ОВР Гевгелија, се вели во соопштението од полицијата.

По документирање на случајот ќе следува кривична пријава, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска

Приведен ресенчанец кој лажно пријавувал поставени бомби во Охрид

Уапсен разбојник кој нападнал и ограбил пензионер од Илинден

Жарко Настоски

Жена загина на патот Прилеп-Кичево откако во неа удри „фолксваген шаран“

Ана Ололовска

Машинист од Прилеп пронајден затрупан во одрон од земја во рудникот „Суводол“

Ана Ололовска