Уапсен млад сериски крадец од Куманово

Од:

На 23.11.2022 во 22 часот, полициски службеници од СВР Куманово го уапсиле Д.Р.(20) од Куманово.

Тој се сомничи дека одзел повеќе предмети од објект во изградба на улицата „Питу Гули“ Куманово и во продажен објект на булеварот „Октомвриска Револуција“ во Куманово.

Д.Р. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

18 годишник сакал да ограби банка во Аеродром – фатен на дело

30 дена притвор за разбојник од Скопје

Државјанин на Босна и Херцеговина ограбил џамија во Чегране

Уапсен крадец од Охрид кој крадел во родниот град

Пазарџии претепаа малолетник кој украде тренерки од тезга

Орце Костов

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга