Уапсен мажот кој има 59 години и се закануваше на малолетничка дека ќе ја силува

Од:

Приведен мажот кој им се закануваше на малолетнички дека ќе ги силува и им праќаше еротски фотографии од половиот орган. Станува збор за 59-годишен човек од селото Ораовица во Радовиш, кој престојувал во селото Ерџелија во Свети Николе. Извршен е и претрес во домот на М.А. во светиколското село, каде што приведениот маж престојувал. Мажот кој се закануваше и праќаше еротски фотографии е приведен поради сомнение дека преку социјални мрежи намамувал малолетничка на обљуба.

„По преземени мерки и активности од страна на полициски службеници и по добиена наредба од Основен суд Свети Николе,  извршен е претрес во домот на М.А.(63) во с. Ерџелија, каде што престојувал Б.Т., при што одземен е мобилниот телефон кој го користел осомничениот. По целосно документирање на случајот, против Б.Т. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство“, велат од МВР за „А1он“

Вчера, администраторите на страницата „Стоп педофилија“ за „А1он“ објаснија дека девојчињата добивале закани дека ќе бидат киднапирани и силувани, ако кажат на некому за пораките кои им биле испраќани. Фотографиите од пораките до администраторите ги испратила нивна другарка. Тие биле вознемирени, па затоа одбија да говорат за медиуми и новинари.

Како што веќе објавивме, пораки со содржина „Срце многу си убава, дојди во живо да се видиме да ти манам еден добар секс“ од средовечен маж биле испраќани кон 15-годишни девојчиња преку „Фејсбук“. Од објавените фотографии од разговорот се гледа како корисникот, кој сега го избриша профилот, се обидува да воспостави и повик со едно од девојчињата, но тоа не одговара. Но и покрај тоа, тој продолжил да ѝ се обраќа: „Срце многу си била тврдоглава, немој така, опушти се со мене, ќе играме, ќе ти го зач*кам, ќе стенкаш, важи срце, тоа убаво г*зе да ти го јадам, да ти сврш*м во уста, мала што ја имаш“.

Бидејќи и натаму не добива одговор, тој пишува: „Зошто водиш инат, ако сакаш со сила има да спиеш со мене, разбираш, ама знај на каков бил начин ќе те легнам со мене во кревет. Јас сакам со убаво да те опуштам, а ти неќеш, сакаш со сила така. Епа со сила ќе ми го пушиш, девојче и 2 саата ќе ти го зачукам. Знај, биди спремна со сила“.

Би можело да ве интересира

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска

Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Ана Ололовска

34 прекршувања на забраната за движење, 396 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Ана Ололовска

Тројца скопјани не пуштале тетовец да гради на плац кај Стенковец што го купил за 160.000 евра

Жарко Настоски