Уапсен крадец од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

Од:

На 12.11.2022 полициски службеници од СВР Битола- Полициска станица од општа надлежност Прилеп на ул. „Марксова” во Прилеп го лишиле од слобода Е.В.(42) од Прилеп поради сомнение за сторено кривично дело кражба.

Од Е.В. е одземен мопед „томос”, кој бил пријавен за украден на 02.11.2022 мопедот е вратен на сопственикот, а против Е.В. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Расчистени пет тешки кражби во Битола, пронајдените украдени предмети вратени на сопствениците

Уапсен крадец во Велес

Горан Наумовски

Крадецот од Хрватска побара од судот да го казни со доживотен затвор

Полицијата уапси арамија од Скопје

Горан Наумовски

Приведен крадец од Велес, одземеното вратено на сопственикот

Уапсен млад сериски крадец од Куманово