Тројца тинејџери киднапирале и физички малтретирале девојка во Шуто Оризари

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека вчера се приведени двајца малолетници и со нив е извршен службен разговор затоа што со уште еден малолетник на 04.09.2021 во куќа во Шуто Оризари противправно лишиле од слобода малолетничка и физички ја нападнале.

„Малолетничката е предадена на родителот, а во координација со јавен обвинител и Центарот за социјални работи се преземаат дополнителни мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Уапсени тројца малолетници во Велес – фатени во автомобил и со марихуана

Назим Буши од денеска ја извршува функцијата министер за внатрешни работи

Анита Петровска Рајковиќ

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ