Триесетдневен притвор за гостиварецот кај кого беше најдена поголема количина кокаин

Од:

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот, полицијата најде поголема количина кокаин чија вредност е процената на триесет илјади евра, доби триесетдневен притвор.

Од СВР Тетово информираат дека судија во претходна постапка на Основниот суд Гостивар денеска на К.Д.(43) од Гостивар му определил мерка притвор од 30 дена, по што тој е спроведен во Казнено-поправната установа затвор „Скопје“ во Скопје.

Гостиварецот К.Д. е осомничен за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При претрес извршен вчера со судска наредба во неговиот дом бил пронајден и одземен кокаин, чија цена се проценува на околу 30 илјади евра.

Би можело да ве интересира

Уапсени нелегални менувачи на пари во Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, фатен на дело

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Уапсени кумановци и кратовци, криумчари на мигранти: Биле дел од меѓународна група, им земале од 2000 до 4000 евра

Спасовски од Штип: Граѓаните ми посочија за одредени криминални активности во некои институции

Орце Костов

Лудуваат на автопат: На Скопје-Тетово возеле со 227 и со 214 километри на час

Кражба во казино во Скопје, физички нападнат вработен во обезбедувањето

Ана Ололовска