Трибина: Aктуелните состојби и перспективи на РМ – можеме ли во ЕУ и НАТО ?

Од:

ФОН Универзитет во соработка со „Младински Совет“  на  општина Струмица, организира трибина на тема „ Aктуелните состојби и перспективи на Република Македонија – можеме ли во ЕУ и НАТО ?“.

Говорници на трибината ќе биде Проф. Д-р Мерсел Биљали и Проф. Д-р Нано Ружин, двајцата истакнати експерти и доајени во својата област.

На оваа трибина ќе се зборува за можностите на нашата држава за зачленување во ЕУ и НАТО, ползата на Македонија како членка на овие организизации, има ли Македонија резервна варијанта и други актуелни прашања од оваа област.

Трибината ќе се одржи на 4 декември (вторник) во Дом на АРМ, Струмица,  со почеток во 19:00 часот.

Би можело да ве интересира

Заврши скрининг процесот – заокружена првата фаза од целта за членство во ЕУ до 2030 година

Горан Наумовски

Кривична за затворски полицаец кој приватно превезувал затвореник за да завршат работа

Маричиќ и Османи од Брисел: Позитивниот моментум за проширување во ЕУ е шанса која Македонија не смее да ја пропушти

Орце Костов

Пазарен инспектор од Струмица земал мито, во притвор е

Катерина Ѓуровски

EУ стравува од терористички напади, најголемата закана се напаѓачите „волци“

Маричиќ: Скринингот на ЕУ ќе заврши во декември и тука ќе застанеме бидејќи не поминаа уставните измени

Орце Костов