Три вреќи со марихуана пронајдени во возило на двајца дебрани

Од:

Три вреќи со марихуана со вкупна тежина од околу 20 килограми, пронајде вчера полицијата во Тетово во патничко моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски таблици.

На тетовската улица „Илинденска“ полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово вчера околу 17.00 часот запреле „Мерцедес“ управуван од А.Д. (21), а во кое како сопатник бил и Ш.П.(27), двајцата од Дебар.

– При нивен и преглед на возилото, зад возачкото седиште и во багажникот биле пронајдени три вреќи со марихуана со вкупна тежина од околу 20 килограми, кои биле одземени и дадени на вештачење, соопштија денеска од МВР.

Двете лица биле лишени од слобода и задржани во Полициската станица – Тетово и по целосно документирање на случајот, во текот на денот, со соодветен поднесок ќе бидат изведени пред судија во претходна постапка на Основниот суд – Тетово.

Би можело да ве интересира

Петровска за „теретана“ и Мицкоски: Недостасуваат снимки од две камери, од периодот кога теретаните беа затворени

Кристијан Ландов

Четиринаесет тони амфетамин запленети од страна на италијанската полиција

А1он

Чулев во посета на граничниот премин на Меѓународниот аеродром Скопје

Ана Ололовска

Министерот Чулев во посета на СВР-Штип

Ана Ололовска

Чулев учествуваше на онлајн Регионалниот форум на министри за внатрешни работи и безбедност

Ана Ололовска

Над сто килограми марихуана пронајдени во пловен објект на Охридското Езеро

Ана Ололовска