Топ Чанел: Албанската полиција во тајност го следелa камионот кој заврши во Крушопек

Од:

Камионот во која е пронајден дрогата во село Крушопек, Скопско, низ територијата на Република Албанија поминал под целосно набљудување од албанската полиција, информираат од Министерството за внатрешни работи на Албанија, пренесува Топ Чанел.

– Во операцијата која имаше за цел контролирана достава на кокаин, учествуваа и структури од албанската полиција, кои овозможија премин на пратката од Црна Гора, преку албанската територија кон Северна Македонија и таа беше спроведена во услови на целосна безбедност и тајност, информираат од албанската полиција.

Според нив оваа операција преставува уште еден сериозен ангажман на полицијата во борбата против меѓународниот организиран криминал и доказ плус за довербата на партнерите во оваа борба.

Би можело да ве интересира

Еден од двајцата починати во Куманово е припадник на граничната полиција

Мери Јордановска

Поведена постапка за едно лице во Битола за непочитување на полицискиот час

А1он

Потврдени 12 случаи на вработени во МВР позитивни на Ковид-19

А1он

(ВИДЕО) Чулев – Сијарто: Поддршката од Унгарија е потврда на пријателството и добрите односи меѓу двете земји

Ана Ололовска

Чулев: Досега на 2405 лица им се издадени решенија за изолација, 9793 пополниле изјава за самоизолација

Ана Ололовска

Словенечка донација за МВР вредна 110 илјади евра во заштитна опрема

А1он