Томислав Тунтев нов генерален директор на АЦВ

Од:

Со одлука на Управниот одбор на Агенцијата за цивилно воздухопловство, функцијата генерален директор на АЦВ од денеска официјално ја презема Томислав Тунтев.

Како што соопшти АЦВ, на примопредавање на функцијата досегашниот директор, Горан Јандреоски го информирал Тунтев за досегашните резултати на Агенцијата постигнати на домашно и меѓународно ниво, како и за ативностите кои и престојат на Агенцијата, за продолжување на трендот на напредок на институцијата, во постигнување на заедничката цел, креирање современ, европски етаблиран, еколошки одржлив, брз и ефикасен воздушен транспорт, респектибилен од меѓународните воздухопловни партнери од Европа и светот.

Оставката од пратеничката функција на Томислав Тунтев беше констатирана на денешната седница на Собранието на Република Македонија.

Би можело да ве интересира

Седница на ДИК, мандатот на пратеникот Тунтев на дневен ред

Ана Ололовска

Тунтев: Државата со ново име не е нова држава, не се губи ништо

Наум Локоски

ИО на СДСМ ги овластил Заев и Тунтев за подготовка на предвремени парламентарни избори

Кристијан Ландов

Годишниот извештај на АЦВ на матичната собраниска комисија

Ана Ололовска

Хуморот на Томислав Тунтев

Ана Ололовска

Тунтев: За прв пат имаме буџет без лажни бројки, ВМРО-ДПМНЕ да се врати во Собранието

Наум Локоски