Тинејџер од Василево силувал немоќна девојка

Од:

Шолицијата пријави 15-годишно момче од струмичкото село Василево, кое е осомничено дека на почетокот на месецов силувало немоќна 18-годишна девојка, соопшти полицијата.

„СВР Струмица поднесе известување до ОЈО Струмица за 15-годишен малолетник од село Василево, Струмичко, заради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело обљуба врз немоќно лице,“ велат од струмичката полиција.

Како што соопшти денеска портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, пријавениот обљубата врз 18-годишно немоќно женско лице ја извршил на 1-ви овој месец.

Би можело да ве интересира

Босанка го ограбила сопругот од Мала Речица, избегала во Швајцарија со 400.000 франци

Жарко Настоски

Возач од Ресен со џип излета од патот и загина кај Горно Дупени

Жарко Настоски

Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

Жарко Настоски

Тетовската полиција фати диви тркачи на автопат и им заплени 14 коли

Жарко Настоски

Кавадарчанка пријавила физички напад од 15-годишниот син

Ана Ололовска

Загина 32-годишен маж откако со трактор излетал од патека

Ана Ололовска