Тинејџер нападнал вработен како обезбедување во казино

Од:

Тинејџер нападнал човек кој работел како обезбедување на казино во скопската населба Аеродром, информираат од Министерството за внатрешни работи.

dobivaj vesti na viber

„На 20.12.2021 во 23.40 часот во СВР Скопје, М.А.(20) од Скопје пријавил дека околу 23.24 часот, додека бил на работно место како обезбедување во казино на подрачјеto на Аеродром, бил физички нападнат од Ф.М.(19) од Скопје. Сочинет е записник за костатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир“, се наведува во соопштението на МВР.

Би можело да ве интересира

Приведен прилепчанец баран со потерница

Ана Ололовска

(ВИДЕО) МВР уапси Пакистанец кој убил 17-годишна девојка од Грција

Горан Наумовски

Кривична пријава против полицаец за примање поткуп

Повисоки плати за вработените во МВР од септември

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Приведено лицето кое оштети 18 паркирани возила на подрачјето на скопски Центар

Ана Ололовска

Поднесена кривична пријава за предизвикување на општа опасност

Ана Ололовска