Тинејџер нападнал полицаец во Кисела Вода, бидејќи му побарал лична карта

Од:

Тинејџер вечерва нападнал полицаец во скопската населба Кисела Вода, откако му била побарана лична карта за легитимација.

Откако одбил да покаже легитимација, тој почнал да се однесува агресивно и физички да се пресметува со еден од полицајците. Од МВР велат дека 18-годишникот е приведен во полициска станица.

„Полициски службеници го лишиле од слобода М.Н.(18), од Скопје, кој при легитимирање поради агресивно однесување кон едно лице, почнал агресивно да се однесува и кон полициските службеници и физички нападнал еден од нив, оштетувајќи го стаклото од влезната врата на станбена зграда“, велат од МВР.

Против него ќе биде поднесена и пријава откако ќе биде документиран случајот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Жарко Настоски

Бандити ограбиле обложувалница во Ченто, пукале, направиле сообраќајка и избегале

Жарко Настоски

Триесет дена домашен притвор за насилниците кои предизвикаа инцидент во „Трибека“

Искра Манојлоска

Тепачка во Влае: Им го попречиле патот и им го искршиле автомобилот

Искра Манојлоска

Обвинителството бара притвор за двајцата тепачи од инцидентот во Трибека

Искра Манојлоска

Детали за тепачката во Трибека: Прво седеле на иста маса, па си размениле боксови

Ландов