Тетово и околината без струја

Од:

Регионалиот центар за управување со кризи Тетово известува дека поради пад на 110 кв извод на Тетово од 20:10 часот, без електрична енергија е цел град Тетово и околината.

dobivaj vesti na viber

Екипите на ЕВН се на терен и работат на отстранување на дефектот.

Би можело да ве интересира

Ревизија на ТИРЗ: Странските компании добиваат државна помош со директни преговори и без транспаретни критериуми

Орце Костов

Приведени две лица за издржување на затворски казни на подрачјето на СВР Тетово

Приведен крадец во Тетово

Автомобил удрил во момче во електрична инвалидска количка

Автомобил удри и тешко повредил тетовец

Тетовец им се заканувал на родителите, па завршил во станица