Тетово и околината без струја

Од:

Регионалиот центар за управување со кризи Тетово известува дека поради пад на 110 кв извод на Тетово од 20:10 часот, без електрична енергија е цел град Тетово и околината.

Екипите на ЕВН се на терен и работат на отстранување на дефектот.

Би можело да ве интересира

10 години затвор за девојката која го уби 16-годишникот во тетовско

Катерина Павлова-Николовска

Надминат прагот на алармирање, во Тетово и Гостивар во сила мерките за заштита од загадениот воздух

Катерина Павлова-Николовска

Тело на младо момче пронајдено во тетовската река Пена

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Ревизија на ТИРЗ: Странските компании добиваат државна помош со директни преговори и без транспаретни критериуми

Орце Костов

Приведени две лица за издржување на затворски казни на подрачјето на СВР Тетово