Тешко повредени пешак и мотоциклист од Куманово

Од:

И.В. (19) и Љ.Д. (33) од Куманово се тешко повредени во сообраќајка што се случила вчера попладне на булеварот „Октомвриска Револуција“.

dobivaj vesti na viber

Според полицијата, до незгодата дошло откако се удриле мотоцикл „Фелинг“ без регистарски ознаки, управуван од И.В., патничко возило „Мерцедес“ со кумановски регистарски таблици, управувано од М.П. (28) и пешакот Љ.Д., сите од Куманово.

По укажаната лекарска помош во кумановската болница, Љ.Д. и И.В. како итни случаи се префрлени во скопскиот ургентен центар.

Увид на местото изврши екипа од СВР Куманово. Се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Тешко повреден возач во сообраќајка во Гостивар

Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа на патот Охрид-Кичево

Едeн загинат во тешка сообраќајна несреќа кај Богданци

Катерина Павлова-Николовска

Дете загина во тешка сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес

Катерина Павлова-Николовска

Прегазениот пешак во Ѓорче Петров е 65-годишен жител на Грчец

Загина пешак прегазен од „Ауди“ кај општинската зграда на Ѓорче Петров

Кристијан Ландов