Тешко повредена жена во автобус на ЈСП: Била фатена од врата, паднала, па завршила во болница

Од:

Скопската полиција денеска извести дека вчера во автобус на ЈСП е повредена жена.

„Вчера во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот „Партизански Одреди“, Т.А.(69) од Скопје, при симнување од градски автобус била фатена од вратата по што паднала. Таа била пренесена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде и биле констатирани тешки повреди“, соопшти МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

ВИДЕО: Ниту автобуси, уште помалку еколошки – Арсовска две години ветува, но никако да ги донесе

(ВИДЕО) Бесплатен јавен превоз во Скопје: Остварлив проект или предизборна манипулација?

Александар Тодески

Старец се допирал по гениталиите и фотографирал девојче во автобус на ЈСП

Петревски: Советниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје свесно се обидуват да предизвикаат хаос во градскиот сообраќај

Жена е тешко повредена откако падна во градски автобус

Горан Наумовски