Тешко повреден млад рудар во рудникот Добрево

Од:

27-годишен рудар од Пробиштип бил тешко повреден во несреќа на работното место, соопшти полицијата.

„На 06.06.2021 во 05.00 часот во Полициската станица Пробиштип, од ЈЗУ „Нада Михајлова“ било пријавено дека кај нив со тешки тлесни повреди бил донесен М.Д.(27) од Пробиштип. По преземени мерки било утврдено дека М.Д. се здобил со повредите додека извршувал работни задачи во рудник во с. Добрево“, се вели во соопштението од МВР.

Увид извршила екипа на Полициската станица Пробиштип и за настанот бил известен Државниот трудов инспекторат.

Би можело да ве интересира

Босанка го ограбила сопругот од Мала Речица, избегала во Швајцарија со 400.000 франци

Жарко Настоски

Возач од Ресен со џип излета од патот и загина кај Горно Дупени

Жарко Настоски

Жител на радовишко се снимал како пука со пиштол и објавил на ТикТок, доби кривична пријава

Жарко Настоски

Тетовската полиција фати диви тркачи на автопат и им заплени 14 коли

Жарко Настоски

Кавадарчанка пријавила физички напад од 15-годишниот син

Ана Ололовска

Пронајдена дрога во Охрид, приведено едно лице

Ана Ололовска