Тешко повреден малолетник во Гевгелија

Од:

Вчера во Пoлициската станица Гевгелија било пријавено дека на патот Гевгелија – село Мрзенци, патничко возило „даеву матиз“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 35-годишниот М.Ш. од Гевгелија, удрило во малолетен пешак, извести МВР.

– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во болницата во Гевгелија, додаваат од МВР.

Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија.

Би можело да ве интересира

Охриѓанец ја истепал сопругата за која имал забрана за приближување

Катерина Ѓуровски

Арачиновец застрелан на семејна веселба

Катерина Ѓуровски

25-годишник силувал 81-годишна старица од струмичко

Катерина Ѓуровски

Криумчар на мигранти, бегајќи повредил двајца полицајци и удрил во наплатна рампа

Катерина Ѓуровски

Скопјанец со туѓи картички купувал на интернет, потрошил 135 илјади денари

Штипски полицајци истепале притвореник, МВР им поднесе кривични