Тешка сообраќајна несреќа на патот Градско -Велес во близина на Винарија „Стоби“

Од:

На патот Градско-Велес во близина на Винарија „Стоби“ утрово околу 7 часот се случила сообраќајна незгода во која лесно биле повредени четворица мигранти и возачот, потврди портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Тој појасни дека во случајот на местото на настанот била увидна екипа на граничната полиција која го превзела случајот.

Како што информира од велешката болница портпаролот д-р Елеонора Јованова, утрово околу 7 часот од страна на екипа на Итна медицинска помош со возило на одделот за хирургија при ЈЗУ Општа болница Велес биле донесени двајца пациенти мигранти (18 и 19годишна возраст), а нешто покасно уште тројца пациенти, двајца мигранти (20 и 23 годишна возраст) и шоферот на возилото на 33 годишна возраст.

– Пациентите беа прегледани амбулантски од страна на дежурен доктор, направени беа потребните иследувања, а истите се здобиле со лесни телесни повреди и не се задржани на болничко лекување, појасни д-р Јованова.

Би можело да ве интересира

32 прекршувања на забраната за движење, 476 санкции за неносење маска

Ана Ололовска

Затворен угостителски објект во Дебар поради непочитувањето на мерките за заштита од Ковид-19, приведен сопственикот

Ана Ололовска

Уапсени тројца скопјани затоа што нападнале полицајци

Ана Ололовска

Татко и син од Крушево со пила се заканувале на шумочувари

Ана Ололовска

Приведен битолчанец по обид за силување малолетничка

Ана Ололовска

34 прекршувања на забраната за движење, 396 санкции за неносење маска

Ана Ололовска