Тело на младо момче пронајдено во тетовската река Пена

Од:

Утринава во водите на тетовската река Пена е е најдено безживотно тело на 16 годишно момче. По пријавувањето во полиција, почнат е увид од претставници на СВР Тетово и Обвинителството.

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово изврши увид во местото викано Бањиче, каде во реката е пронајдено безживотното тело.

Момчето било пријавено за исчезнато.

Обвинителот издал наредба и за обдукција на телото на починатиот.

Би можело да ве интересира

10 години затвор за девојката која го уби 16-годишникот во тетовско

Катерина Павлова-Николовска

Надминат прагот на алармирање, во Тетово и Гостивар во сила мерките за заштита од загадениот воздух

Катерина Павлова-Николовска

Жена е повредена во сообраќајка во Тетово

Ревизија на ТИРЗ: Странските компании добиваат државна помош со директни преговори и без транспаретни критериуми

Орце Костов

Приведени две лица за издржување на затворски казни на подрачјето на СВР Тетово

Приведен крадец во Тетово