Телефонот на Јанева пронајден кај сестрата на девојката на нејзиниот син

Од:

„А1 он“ од извори во истрагата донава дека вториот телефон Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција го пронашло во Гевгелија, кај сестрата на девојката на синот на Катица Јанева.

Телефонот што беше пронајден денеска, а за кој што извести и Обвинителството, во моментот кога полицијата го побара при претресот на нејзинот стан, таа кажа дека е изгубен. Денеска, образложениeто кога е пронајден телефонот бил дека мобилниот апарат бил подарен.

Јавната обвинителка Вилма Русковска во интервју рече дека синот на Јанева тврдел дека вториот телефон бил изгубен во Белград.

Вештачењето за едниот одземен телефон на Јанева е пристигнато во Обвинителството, но не соопштуваат детали.

Утрово шефицата на СЈО се појави во Обвинителството, каде на колегите им соопштила дека е под стрес и негирала вмешаност во аферата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Русковска: Јанева влезе во мрежата на самопрогласениот естраден уметник

Васко Маглешов

Боки 13, по викендот, се враќа во Шуто Оризари, во вторник почнува судењето за „Рекет“

Васко Маглешов

Правобранителот ќе ѝ ги бара 157-те илјади евра на Јанева ако Обвинителството отвори истрага

Васко Маглешов

Финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во куќен притвор, најави Русковска

Васко Маглешов

Катица Јанева не ставила потпис на готова истрага за „Скопје 2014“

Васко Маглешов

Катица Јанева бара апанажа

Васко Маглешов