Таксист во Охрид нападнат и ограбен од тројца патници

Триесет и едногодишен таксист Љ.Ј. од Охрид бил физички нападнат и ограбен од три лица кои претходно со такси ги превезол од дискотеката „Парк“ до булеварот „Туристичка“ во Охрид.

Физичкиот напад и разбојништвото тој ги пријавил утрово во 4.25 часот во СВР Охрид.

Како што соопшти МВР, тојцата засега непознати лица при излегување од таксито на бул. „Туристичка“ физички го нападнале возачот ударајќи го со тупаници, по што му одзеле 15.000 денари.

Таксистот добил повреди на левата аркада и оток околу левото око. Лекарска помош му била укажана во Општата болница во Охрид.

Би можело да ве интересира

Охрид нема да ги врати ингеренциите, туку дивоградбите ќе ги руши заедно со Владата

Татјана Ташкова

Државата ќе урива во Охрид, оти градоначалникот не може да се справи со дивоградбите

Кристијан Ландов

Заев: Немам добиено писмо од Мерко

Кристијан Ландов

Охридскиот инспектор го излажал Обвинителството дека објектот на Усеини е привремено поставен

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Стоилковски: Дали локалната власт и градоначалникот кривично ќе го гонат советникот Нефи Усеин?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев до Усеини: Апелирам сам да си ја урнеш дивоградбата

Кристијан Ландов