Свекор се обидел да ја силува снаата во Кичево

Од:

Вчера околу 06.15 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во семејната куќа, 40-годишниот Ф.И. се обидел да изврши обљуба на неговата снаа.

Како што информира Министерството за внатрешни работи, истиот ден во 07.20 часот тој бил лишен од слобода и задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Уапсен сопственик на локал во кој полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Катерина Павлова-Николовска

Жител на беровско Будинарци фингирал сопствено грабнување за да земе 10.000 евра од својот татко

Приведени три лица од гостиварско поради трговија со кокаин

Кочанчанец двапати во еден ден спречил инспектори да извршат контрола на градилиште

Жарко Настоски

Двајцата хоспитализирани пукале еден во друг, обвинителот утврдува одговорност за вчерашните инциденти

Кристијан Ландов

На пукањето пред Градска болница му претходел вооружен инцидент во скопско село

Габриела Димковиќ-Мишевска