Струмичанка е тешко повредена во сообраќајка

Од:

МВР извести дека во Струмица на крстосницата од улиците „Ленинова“ и „Браќа Миладинови“, возило „цитроен“ управувано од Ѓ.С.(68) од село Дабиље, струмичко удрило во Д.Х.(74) од село Василево, струмичко.

Повредената Д.Х. е пренесена во Медицинскиот центар во Струмица, каде од лекар и била констатирана тешка повреда.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Би можело да ве интересира

71-годишна жена тешко повредена во сообраќајка

Во Скопје автомобил тешко повреди пешак

Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац

Учесник во сообраќајка превезувал мигранти, странците избегале од местото на несреќата

А1он

Едно лице загина и тројца сe повредени во сообраќајна несреќа на преминот Стража