Стотици луѓе собрани на Првомајска по страотната сообраќајка во која загинаа две лица

Од:

Стотици луѓе се собрани на Првомајска кон населбата Драчево по страотната сообраќајна несреќа во која загинаа две лица.

Сообраќајот е блокиран, собрани се роднини на загинатите, а пристигна и возило на брза помош бидејќи неколкумина од нив загубија свест. Телата на двете млади момчиња се уште се на местото на несреќата и се чека да пристигне јавен обвинител да изврши увид. Од МВР се уште немаат детали како се случила несреќата.

Очевидците тврдат дека двете момчиња биле сами во двете возила и по сообраќајната несреќа загинале на лице место. Станува збор за момчиња на возраст од околу 20 до 30 години.

Мери Јордановска

Би можело да ве интересира

Кривичниот суд го одобри во целост обвинението за сообраќајката кај Ласкарци

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Тешко повредениот возач на автобусот и уште четири патници задржани во велешката болница

Ана Ололовска

Двајца српски и двајца македонски државјани повредени во сообраќајка кај Демир Капија

Ана Ололовска

Воз удри во автомобил кај скопско Кондово, полесно повреден возачот

Ана Ололовска

Едно лице потешко повредено во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска