Стоилковски: Човекот кој избегал од затвор, за кој држев прес денес, ми става лајк од бегство, Спасовски оставка веднаш

Од:

„Па има ли поголем срам за државата!? Човекот за кого денеска држев прес- конференција дека избегал од затвор, ми става “ЛАЈК” на статуси, од слобода и во бегство!“, пишува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на својот фб профил.

„Сокол одма оставка! Оливер одма оставка! Ужас!“, побара Стоилковски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Стоилковски: По која методологија на списокот од „Безбеден град“ има лица од една, а нема од друга криминална група?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: 1 милион за фирмата на братот на Груби, очигледен е судирот на интереси, институциите да не молчат

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Артан Груби дал пари на фирмата на братот Ветон Груби

Ана Ололовска

Петрушевски: Искусни медицински сестри од болницата во Куманово набркани на улица за на нивно место да се вработат кадри на ДУИ

Катерина Павлова-Николовска

Митева: Нераскинлива братска врска, еден милион од Груби на Груби за туристички услуги

Стоилковски: Дали МВР регистрирала пиштол Глок на лице од листата „Безбеден град“?