Стефан Богоев е нов директор на Царина

Од:

Потпреседателот на СДСМ и поранешен градоначалник на Карпош, Стефан Богоев е нов директор на Царинската управа. Тој доаѓа на местото на Славица Кутиров која поднела оставка од како што информираше „приватни причини“.

Решението Богоев да ја преземе директорската фукнција веќе поминало на владина седница.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Грк криумчарел мигранти во камион со 23 тона компот од праски

На Богородица запленети 700 парчиња облека

Катерина Ѓуровски

„Долче и Габана“, „Версаче“, „Ралф Лoрен“ и „Најк“ – На Табановце спречен шверц на брендирани облека и обувки

Катерина Ѓуровски

Девизи и детокс чаеви, дел од заплените на Мобилна царина

(ВИДЕО) Запленет тутун за кој се избегнати акцизни давачки од половина милион денари

Спречен обид за шверц на алат и мобилна галантерија во вредност од 355 илјади денари