Средба на Заев со коалициските партии

Од:

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ.

Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 часот.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Христијан „математички лажго“ Мицкоски нека каже колку заработи на грбот на граѓаните

Зошто партиите се плашат од една изборна единица и отворени листи

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Спасовски: Имаме право да бидеме разочарани што не добивме датум за преговори, но и да бидеме горди дека тоа не е поради нас

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Заев: Се санира колекторскиот систем во Охридско-струшкиот регион

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Костадинов: И Макрон потврди дека сите членки биле за да започнеме преговори

Ана Ололовска

СДСМ: Извозот е зголемен за 13,2 проценти

Ана Ололовска