Средба на Заев со коалициските партии

Од:

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ.

Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 часот.

Би можело да ве интересира

Заев: Чулев дозволи непочитување на мерките и го загрози здравјето на граѓаните

Кристијан Ландов

Заев: Изборите ќе бидат на 5 јули, за проблемите кои ги прави Наќе Чулев да останат зад нас

Ана Ололовска

СДСМ: Саботажите на Чулев предизвикаа раст на бројот на заразени

Ана Ололовска

СДСМ: Избори на 5 јули, на граѓаните им се потребни функционални институции за менаџирање на здравствената и економската криза

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шекеринска: Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Заев: Избори мора да има час поскоро, гласање ќе се одржи согласно безбедносните протоколи

Ана Ололовска