Спасовски: Волшебникот Груевски од 1000 создава 2000 жители

Од:

Волшебникот Груевски од 1.006 жители успеа да стори 2000 задоволни жители во Новак.
Инаку при минато неделната посета на Центар Жупа жителите ни рекоа дека во моментот има околу 300 до 400 луѓе во Новак, реагира генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски на нелогичната пропаганда на власта.

dobivaj vesti na viber

11181280_1687566941475021_5305434941520611879_n

Би можело да ве интересира

Муареми ќе го гони обвинителката која се спогоди за „Империја“, а Спасовски е во рацете на обвинителката која го гони Зеќири

Кристијан Ландов

Спасовски: МВР презема мерки за заштита на пратениците во Собранието пред седницата за францускиот предлог

Орце Костов

Спасовски: Ниту еден протест во изминатите денови не беше уредно најавен и пријавен

Спасовски: Полицијата го спречи инцидентот, протестите мора мирни да бидат

Горан Наумовски

Спасовски: Ваков облик на организирано насилство потсетува на 27 април

Спасовски: Протестите мора да бидат мирни и демократски