Спасовски: Нема да дозволиме враќање во минатото кога шепотевме, се бориме за правда за сите!

Од:

Носителот на листа на кандидати за пратеници од Изборна Единица 2, предводена од СДСМ и Коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски, се обрати на централниот митинг на СДСМ, Коалицијата за евроска иднина и кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

„Почитувани граѓанки и граѓани, Ние нема да дозволиме да се вратиме во минатото кога шепотевме!

Се бориме за безбедна, стабилна и сигурна Македонија преку европските вредности во институциите!

Се бориме за Правда за сите!

Нема откажување од иднината! Победа!”, порача Спасовски.

Би можело да ве интересира

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски

Потврдено повлекувањето на Ковачевски, директни внатрепартиски избори во јуни