Советници од ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов е како подвоена личност околу Универзалната сала

Од:

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Град Скопје реагира на, како што велат, скандалозниот однос на градоначалникот Петре Шилегов кон прашањето на Универзалната сала.

„Им ветив на Златните славејчиња дека во новиот објект ќе го слават 50-годишниот
јубилеј“, рече Шилегов во мај 2018. Вети и излажа. Ова се зборови на Шилегов.
Трета година е градоначалник на градот Скопје и нема никакви оправдувања за
неговата неработа,“ велат советниците од ВМРО-ДПМНЕ.

„Шилегов даваше ветувања дека Универзална сала ќе биде реконструирана. Влада
во Република Македонија трета година е токму неговата политичка опција. Наместо
да си ја префрла топката влада-град Скопје, всушност тој ја потврдува неговата
изразена неспособност да решава проблеми.

Шилегов се однесува како подвоена личност. Еден ден вели ќе ја гради Универзална
сала, друг вели ќе ја руши, а третиот лее крокодилски солзи за салата и пак не нуди
решение. Сето е доказ за неговата неспособност,“ се вели во нивното соопштение.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже дали има парламентарно мнозинство

А1он

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциската да отвори случај за финансирање на изборната кампања на СДСМ

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: На Македонија ѝ е потребна сигурна иднина, која ќе ја овозможи влада преводена од ВМРО-ДПМНЕ

А1он

СДСМ тврди дека преговара за Влада со стабилно мнозинство, ВМРО-ДПМНЕ бара да ги кажат имињата на партиите

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче лошо се справуваат со епидемијата, Македонија е црна дупка во Европа

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Струјата поскапува, а државната ЕСМ троши 50.000 евра на купување вода

А1он