Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Ги поддржуваме барањата на камперите на езерото Треска

Од:

„Езерото Треска пред очите на целата јавност станува жртва на урбаната мафија заштитена од власта.

Она што се случува во моментот таму е илегален грабеж и руинирање на она што претставува државна сопственост и заедничко добро на сите.

Градоначалникот Шилегов не ја кажува вистината и лаже кога се обидува таквиот грабеж да го престави како некое ревитализирање. Шилегов да каже од кога тоа корнење канделабри, рушење на објекти и кршење бетон преставува ревитализирање а не грабеж“, велат од Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје.

„Во моментот се случува руинирање на општествено добро за кој директна одговорност има Шилегов кој ветуваше враќање на стариот сјај на езерото.

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата во целост ги поддржува барањата на авто камперите, и бара од градоначалниците на градот Скопје, општината Сарај и Владата решавање на овој прпблем. Воедно во текот на денешниот ден Советничката група ќе побара на тековната седница Советот на град Скопје да расправа во однос на состојбата со Езерото Треска.

Уништувањето на Езерото Треска станува неславен заштитен знак на владеењето на Шилегов“, се додава во соопштението на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се извини за лагите за „Монструм“

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да си даде оставка веднаш

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Државата е на удар од луѓе кои криминалот им е основно занимање, а политиката ја гледаат како челичен штит од правдата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николоски: Во Албанија и Србија се најавуваат 4 милијарди инвестиции, а Заев една вакцина не може да купи

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николов: ВМРО-ДПМНЕ нема да го поддржи контроверзниот закон за клинички центар

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Николовски да каже до каде е случајот за дивоградбата кај Мавровка

Ана Ололовска