Сопружници од Чаир пронајдени мртви во нивниот дом

Од:

Сопружници кои живееле на булеварот „Босна и Хереговина“, кој ги дели скопските населби Чаир и Бутел, вчера попладне биле пронајдени мртви во сопствениот дом, соопшти МВР.

„На 06.05.2021 во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом на ул.„Босна и Херцеговина“ биле пронајдени починати А.М.(58) и С.М.(57). Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телата на починатите биле предадени во Институтот за судска медицина на обдукција“, се вели во соопштението.

Би можело да ве интересира

Приведено лице во Драчево, барано со централна потерница

Ана Ололовска

Четири дена нема да се издаваат никакви лични документи, МВР се сели на нов систем

Жарко Настоски

Групна ноќна тепачка на паркинг во Куманово

Жарко Настоски

ВИДЕО: Да умреме како мажи, ама да не живееме како глувци – активисти од Гази Баба не дозволуваат депонија на штетен отпад

Искра Манојлоска

Гази Баба забранува отворање нови фабрики-загадувачи во општината

Жарко Настоски

Жителите на дел од „Партизанска“ во вторник без вода

Жарко Настоски