Сообраќајка во Кавадарци, тројца повредени

Од:

При судар на две возила попладнево во Кавадарци, три лица се здобиле со повреди. Повредените се пренесени во кавадаречката Општа болница со проширена дејност, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во тек е увид на лице место. Додевски рече дека засега не може да даде повеќе детали за сообраќајката.

Би можело да ве интересира

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он

Четири нови случаи позитивни на коронавирус во Кавадарци

Ана Ололовска

Тешко повредени двајца прилепчани, со возило излетале кај клучката „Могила“

Ана Ололовска

Повреден мотоциклист откако излетал од пат

Ана Ололовска