Сообраќајка во Гостивар, жена е пренесена во болница

Од:

Во сообраќајна несреќа која се случи синоќа во 23.10 часот во Гостивар тешко е повредена жена, извести полицијата.

Сообраќајката се случи на улицата „Беличица“. Возило „пежо“ управувано од Л.Ќ.(23) од Гостивар се судри со возило „фолксваген голф“, чиј што возач по незгодата избега од местото на настанот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здоби Л.Ќ. констатирани во Медицински центар Гостивар.

По преземени мерки возилото „голф“ било пронајдено и било утврдено дека е сопственост на Б.Ч.(43) од Гостивар.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Повредениот во сообраќајката кај Штип кој беше пренесен во Скопје е во стабилна состојба

Пронајден мртов маж од Тетово кој живеел под кирија во Гостивар

МВР со детали за сообраќајката на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица

Во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово: Петмина повредени, двајца со потешки повреди

Горан Наумовски

МВР со детали за вчерашната несреќа: Еден загина, а тројца се поврeдени во сообраќајка кај охридското село Издеглавје

Горан Наумовски

Во сообраќајка на патот Охрид-Кичево: Еден загинат, неколкумина повредени