Сообраќајка пред Владата, министрите Бесими и Бектеши биле во едно од возилата кои се судриле

Од:

Службено возило во кое биле министрите Фатмир Бесими и Крешник Бектеши учествуваше во сообраќајна несреќа пред Владата.

dobivaj vesti na viber

„Доцна попладнево, службеното возило со кое се превезував заедно со министерот за економија Крешник Бектеши на работен состанок во Владата беше учесник во сообраќајна незгода која се случи на крстосницата пред Владата.

Освен материјална штета на возилата, за среќа нема потешко повредени лица. Дел од учесниците се здобија само со полесни повреди. На повредените им посакувам брзо оздравување“, напиша Бесими.

Министерот Крешник Бектеши преку Фејсбук исто така потврди за несреќата и им посака брзо опоравување на повредените.

Би можело да ве интересира

Бектеши: Со новиот Правилник за обновливи извори создадовме услови секое домаќинство и деловен субјект да може да постави фотоволтаик

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он

ВИДЕО: Побарана повисока казна за возачот кој го усмрти битолчанецот Оливер, братот на покојниот повика на разумно постапување

Кристијан Ландов

(Интервју) Братот на загинатиот пешак: Имам многу што да му кажам на убиецот, боли што кражба на ќебапи е поценета од смртта на брат ми

Кристијан Ландов

Патнички воз удрил во автомобил кај Прилеп

Ана Ололовска