Сончево и тивко, до 35 степени, попладне дожд на планините

Од:

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во планинските подрачја ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а максималната ќе достигне од 28 до 35 степени. УВ=8

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 32 степена.

Во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со услови за појава на изолирана нестабилност претежно во планинските предели. За време на викендот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Би можело да ве интересира

Денеска сончево и топло до 34 степени

А1он

Сончево и топло, попладне услови за локален дожд

А1он

Сончево со температури до 36 степени, попладне услови за дожд

А1он

Ноќеска стабилизирање на времето, за викенд посвежо со врнежи

А1он

Претпладне сонце, попладне дожд во следните денови

А1он

Нестабилно време и во наредите денови

А1он