Со автоматско оружје пукано кај казино „Вегас“ на Качанички пат, убиени две лица

Од:

Разбојништво се случило утрово во казиното „Вегас“ на Качанички пат. Група од напаѓачи со автоматско оружје, испукале неколку куршуми кон засега непознати лица, потврдуваат од МВР за „А1он“.

До разбојништвото дошло кога четири вооружени лица влегле во казиното и почнале да пукаат кон присутните, при што го застрелале В.Х.(22) од Косово, кој починал на лице место. Разбојниците со кундек го удриле и 20-годишниот Б.Н. од с. Крушопек, скопско, кој бил ангажиран како приватно обезбедување, по што и тој почонал.

„Според пријавеното, потоа од касата го одзеле дневниот промет и заминале. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за расчистување на случајот“, велат од МВР.

 

 

Би можело да ве интересира

Словенечка донација за МВР вредна 110 илјади евра во заштитна опрема

А1он

Почина четиримесечно бебе во Кочани

Ана Ололовска

Жител на тетовски Пирок повредил полицаец, оштетил полициски возила и наплатна рампа

Ана Ололовска

МВР: На 91 лице издадени решенија за изолација, 23 потпишале изјава за самоизолација

Ана Ололовска

Повик за палење на хотелите кои се пренаменети во карантини, случајот го испитува полицијата

Кристијан Ландов

Полицаец од Тетово заразен со коронавирус отишол на работа, 22 колеги се во изолација

Кристијан Ландов