Скопјани украле возило во Крива Паланка, па од него ваделе делови

Од:

МВР извести дека вчера 15.30 часот на улицата „Брсјчка буна“ во Скопје, полициски службеници ги уапсиле А.Ј.(57) и М.Ј.(24), двајцата од Скопје.

Како што соопшти МВР, тие се сомничат дека на 10.7.2023 на улицата „Херој Карпош“ во Крива Паланка одзеле патничко возило „опел омега“, сопственост на С.В. од Крива Паланка.

Возилото било пронајдено со повеќе извадени делови од него, а лицата биле задржани во полициска станица и со нив бил извршен службен разговор.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Пазарџии претепаа малолетник кој украде тренерки од тезга

Орце Костов

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Родителите го оставиле детето во автомобилот во Загреб и влегле во пекарата- следела вистинска драма

Предраг Петровиќ

Maлолетник ограби турист од Сингапур

Фатен крадец на дело во Прилеп, следува соодветна пријава