Скопјанец тешко повреден откако бил удрен од автомобил, возачот избегал

Од:

Скопјанец на возраст од 24-години била префрлен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода. Од МВР информираат дека тој бил повредена додека со велосипед движел во населбата Илинден и бил удрен од непознато патничко моторно возило управуван од засега непознат возач кој по незгодата го напуштил местото на настанот.

На повредениот му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Современ, регионален пристап, заедничка стратегија и конкретни мерки за делување во справувањето со новите безбедносни предизвици

Ана Ололовска

Несторовска именувана за државна секретарка во МВР

Ана Ололовска

МВР достави известување до Обвинителството за инцидентите со навивачите

А1он

Шест повредени, од кои еден потешко, при судир на три возила во Тетово

Ана Ололовска

Загина 56-годишен маж откако со трактор удрил во ѕид и се превртел

Ана Ололовска

МВР интензивно работи на расчистување на случајот со навивачката група што ширеше етничка омраза

Ана Ололовска