Скопјанец пријавил обид за силување врз неговата ќерка

Од:

Татко пријавил маж кој се обидел да изврши обљуба врз неговата малолената ќерка, информираат од полицијата.

„Синоќа, 35-годишен жител на Скопје пријавил дека околу 13.30 часот Н.М. во својот дом се обидел да изврши обљуба врз малолетната ќерка на пријавителот“, наведува МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Притвор за 11 лица за организирање трговија со луѓе

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал на дрога, запленети 40 килограми марихуана

Дедо бил физички нападнат од внук во кавадаречко село

Ана Ололовска

Велешанец нападнат од овчарско куче на Раштански пат

Ана Ололовска

Една година од исчезнувањето на Марија Брзакова

Ана Ололовска

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово