Скопјанец предизвикал пожар во домот „Ранка Милановиќ“

Од:

Полицијата денеска извести дека синоќа околу 23 часот на улицата „Перо Наков“ во Скопје е уапсен Д.А.(56) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека во домот „Ранка Милановиќ“ во Скопје, каде престојувал, предизвикал пожар, при што бил опожарен дел од објектот.

Од страна на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Катерина Павлова-Николовска

Жена загина во пожар во кочанско Оризари