Скопјанец крвнички ја тепал девојката и не ја пуштал со денови да излезе надвор

Од:

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило продолжени кривични дела – Противправно лишување од слобода и телесна повреда.

dobivaj vesti na viber

Обвинетиот, во периодот од 10.10.2021 година до 12.03.2022 година, при вршење семејно насилство, во два наврати и ја ограничил слободата на движење и телесно ја повредил оштетената со која живеел во вонбрачна заедница. Физички ја напаѓал оштетената, удирајќи ја со тупаници по главата и телото и нанесувајќи и телесни повреди, а потоа и забранувал со денови да го напушта заедничкиот дом.

Надлежниот јавен обвинител до Основниот кривичен суд Скопје заедно со поднесеното обвинение достави и предлог за определување мерка притвор за обвинетото лице.​​

Би можело да ве интересира

15 години затвор за неготинецот кој крвнички до смрт ја претепа партнерката

Катерина Павлова-Николовска

Ќерката на жената од Неготино што партнерот ја претепа до смрт: Ја уби мајка ми, а сега го прават непресметлив за да добие помала казна

Син ги истепал родителите

Мајка си го истепала синот, таткото ја пријавил во полиција

Неготинецот кој до смрт ја претепа партнерката треба да одговара за убиство, а не за тешка телесна повреда, реагира Платформата за родова еднаквост  

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Шокантна снимка на мајка која крвнички тепа тригодишно девојче ја згрози Србија, на жената и се одземени децата

А1он