Скен: Дали ќе ви се зголеми сметката за струја – што дома најмногу ви троши

Од:

Од 1 јули освен нова цена на струјата, ќе има и нов начин на тарифирање.

Дали е тоа уште една финта да ни ги зголемат сметките за струја? Колку ќе плаќате, како сами да проверите во кој блок спаѓате и што дома ви троши најмногу струја? – гледајте во анализата на „Скен“.

Би можело да ве интересира

Државата ќе им го даде ХЕЦ Тиквеш на Грците во замена за стар и амортизиран Чебрен кој ќе го добие после 60 години

Орце Костов

РЕС ќе почне да снабдува државни и локални институции со поевтина електрична енергија

Ана Ололовска

РЕС го презеде снабдувањето со електрична енергија на 250 компании за само 10 месеци постоење

(ВИДЕО) Новите сметки донесоа гнев – зошто повеќе пари за пренос отколку за потрошена струја?

Празничното украсување во Солун ќе се исклучува во 1 часот по полноќ за заштеда на енергија

А1он

Бугарската влада дава 200 евра помош за затоплување домови

А1он